O nas

Misją Fundacji Nowa Strefa Kultury oraz stworzonego przez nią Teatru Nowa Strefa jest organizacja wydarzeń teatralnych, spektakli, festiwali, wydarzeń specjalnych oraz interdyscyplinarnych w przestrzeniach, w których na co dzień teatr nie funkcjonuje.

Interesują nas stare hale stoczniowe i portowe, tereny postindustrialne, sceny w głębi lasu czy na dzikiej plaży, dachy i poddasza kamienic… ciekawe, oryginalne przestrzenie, w których zorganizujemy ambitne wydarzenia kulturalne.

Teatr Nowa Strefa

Dyrektorem i założycielem Teatru Nowa Strefa jest Michał Grubman, który przez 8 lat kierował sopockim Teatrem na Plaży, gdzie powstały przy jego udziale m.in. spektakle „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny (koprodukcja z Teatrem Łaźnia Nowa), „Pora umarłych poetów, reż. Joanna Satanowska, „Gołoledź” reż. Piotr Kosewski oraz „Chimery Afanasjewa” reż. Tomasz Kaczorowski (koprodukcja z Teatrem Miniatura). Był również współtwórcą trzech edycji teatralno-radiowego Festiwalu Kryminałów „Zielone Oko” (we współpracy z Teatrem Polskiego Radia). Michał Grubman jest również dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival, który odbywa się od 22 lat a także Dyrektorem Programowym nowego festiwalu muzyki filmowej w Gdańsku „Cinematika” – stanowisko to współdzieli z Anną Kądzielą-Grubman, która została Dyrektorem Kreatywnym naszej nowej Fundacji.

Teatr Nowa Strefa tak jak Fundacja ma cel tworzyć produkcje teatralne, dedykowane do oryginalnych przestrzeni. Teatr nie posiada własnej sceny i zespołu artystycznego ale współpracuje z twórcami, którzy pracę lub pracowali m.in. z Teatrem Łaźnia Nowa, Teatrem Narodowym, Teatrem im. J. Słowackiego oraz Teatrem na Plaży.

Jedną z głównych misji Fundacji i Teatru jest wspieranie pomysłów i projektów artystycznych poprzez wsparcie produkcyjne, pomoc w pozyskaniu funduszy, a także organizację premier.

Pierwsza produkcja teatralna „ANNA” wg. pomysłu i reżyserii Anny Gryszkówny (Teatr Narodowy) zaplanowana została na sierpień 2022 roku. Więcej informacji tutaj ->

Siedzibą rejestrową teatru jest Sopot, podstawowym obszarem jego działaności całe Trójmiasto a pierwsza premiera odbędzie się w Gdańsku.

Teatr nie posiada stałej siedziby i biura, zatem prosimy o kontakt wyłączenie mailowy na adres info@teatrnowastrefa.pl

Po wszystkie aktualności zapraszamy na nasz kanał FBFundacja Nowa Strefa Kultury jest zarejestrowana w KRS w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej pod nr 0000870814