O nas

Misją Fundacji Nowa Strefa Kultur jest organizacja wydarzeń teatralnych, filmowych i muzycznych w przestrzeniach, w których na co dzień kultura nie funkcjonuje.

Interesują nas stare hale stoczniowe i portowe, tereny postindustrialne, sceny w głębi lasu czy na dzikiej plaży, dachy i poddasza kamienic… ciekawe, oryginalne przestrzenie, w których zorganizujemy ambitne wydarzenia kulturalne.

Fundacja została założona z końcem 2020 roku, przy czym ze względu na pandemię jej faktyczna działalność ruszyła dopiero w 2022 roku, w którym zrealizowano dwa projekty – prapremierę spektaklu „Anna wg. pomysłu i reżyserii Anny Gryszkówny, w rocznicę wybuchu strajków sierpniowych w dawnej Stoczni Gdańskiej (Hala S6). Prapremiera odbyła się pod marką utworzonego na jej potrzeby Teatru Nowa Strefa. Drugim zrealizowanym projektem w 2022 roku był przegląd filmowy „Wielki Błękit na plaży w Gdańsku Jelitkowie.

Jedną z głównych misji Fundacji jest wspieranie realizacji pomysłów i projektów artystycznych oraz organizację własnych, autorskich projektów kulturalnych.

W związku z szalejącą inflacją, wzrostem kosztów działalności w każdej sferze codziennego życia, w tym również kulturalnego, aktualnie fundacja (ani Teatr Nowa Strefa) nie posiada własnej siedziby, sceny, biura, pracowników ani stałego zespołu. Działalność opiera się na pozyskiwaniu grantów na projekty kulturalne, zatem niestety poza dwoma wyżej wymienionymi wydarzeniami nie jesteśmy na chwilę obecną w stanie wesprzeć organizacyjnie żadnych nowych projektów kulturalnych. Kolejne działania zostały zaplanowane dopiero na 2023 rok i do tego czasu po zamknięciu bieżących projektów Fundacja zostanie postawiona w stan uśpienia do czasu wyników konkursów grantowych na 2023 rok.

Siedzibą rejestrową fundacji jest Sopot, podstawowym obszarem jego działaności całe Trójmiasto a pierwsza premiera odbędzie się w Gdańsku.

Fundacja nie posiada stałej siedziby i biura, zatem prosimy o kontakt wyłączenie mailowy na adres info@teatrnowastrefa.pl

Po wszystkie aktualności zapraszamy na nasz kanał FBFundacja Nowa Strefa Kultury jest zarejestrowana w KRS w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej pod nr 0000870814